Robbanó telefonok, lángoló koktélok, égő gyufák és más veszélyes apróságok.
Fanny Schlatter és Samsung készüléke.
2013-ban Fanny Schlatter nadrágzsebében felrobbant egy Samsung Galaxy S3. A lángok rögtön átégették a svájci lány nadrágját, és másod- illetve harmadfokú égési sérüléseket szenvedett a combján. Szerencsére a tüzet a munkatársai eloltották, mielőtt a hajára vagy a pólójára továbbterjedt volna.
Egy kínai férfi, akinek a farzsebében robbant a mobil.
Ugyanebben az évben már Dél-Koreában is felrobbant egy S3, Nagy-Britanniában pedig egy töltőn felejtett mobil okozott lakástüzet. Amerikában 2010-ben egy férfi farzsebében robbant fel és gyulladt ki egy mobil,
a legszörnyűbb azonban egy 2009-es eset volt, amikor egy szétrobbanó mobil gazdája nyaki ütőerét találta el, ezzel a halálát okozva.
Világ szerte szedik áldozataikat az égető koktélok, a bárok mégsem mondanak le a veszélyes italok felszolgálásáról. Tavaly tavasszal egy videofelvételen is rögzítették, ahogy a bárpultos egyszerűen felgyújtotta a pult mellett álló nő fejét a tüzes folyadékkal. A férfi vékony kis üvegekbe töltötte az alkoholt, miközben egy vendég a szívószálával játszott.
Ahogy a szívószálon át kifújta a levegőt, egy hatalmas tűzgolyó pattant ki az üvegből, ami rögtön beterítette az ott álló, sikoltozó nő arcát.
Pár éve Manchester Cityben is megégett egy nő arca a népszerű Lola bárban, amely azzal hirdeti magát, hogy a vendégek kikeverhetik saját koktéljaikat, és "még a tűzzel is játszhatnak".
Így kezdődött ez a történet...
Ha fel akarnánk gyújtani a lakást, nyilván mi is gyufával állnánk neki, Ez a japán streamer azonban nem akarta... Mindössze próbálgatta a gyufát, ami - ki látott ilyet! - belobbant.
Míg a lángra kapott gyufásdobozt próbálta eloltani, az égő gyufát egy papírokkal teli nejlonzacskóba tette félre.
Így rövidesen döbbenten figyelhette a nagyvilág, hogyan borítják be a lángok a férfi szobáját, miközben japános nyugalommal próbált tenni ezt-azt a tűz csitítása érdekében, eredménytelenül.
A jobb sorsra érdemes Bondarenko, családjával
Száz százalékos oxigén - elektromos sütő - alkoholos törlőkendő - gyapjú.
Itt a halálos képlet, ami kifogott a hatvanas évek Szovjetuniójának egyik legképzettebb fiatalemberén. Pedig annyira nem bonyolult. A harkovi fiú a húszfős űrhajóscsapat legfiatalabbjaként bevetésre készült.
Felkészülés az űrrepülésre
Az egyik "kapszula", amit Gagarin használt.
Egy alacsony nyomású kabinban volt 15 napos gyakorlaton, ahol a légkör száz százalékos oxigén volt. Bondarenko teát melegített az elektromos sütőn, és közben a bioszenzoros érzékelők helyét tisztogatta alkoholos törlőkendővel. A kendő a sütőlapra esett, amitől rögtön hatalmas tűz ütött ki a kabinban, amit Bondarenko - jobb híján - gyapjú ruhákkal próbált eloltani. Ettől a tűz persze csak még jobban terjedt.
Az űrhajós egész testén harmadfokú égési sérüléseket szenvedett, és egyedül a talpán maradt ép terület, ahová a kórházban be tudták kötni az infúziót, ám 16 óta múlva belehalt sérüléseibe.
Mivel a szovjet vezetés nem akarta nyilvánosságra hozni a történteket, inkább minden fényképről próbálták kiretusálni a fiút, számtalan összeesküvés elmélet született a személyével kapcsolatban.
A "színpartynak" iszonyú tűz vetett véget.
2015-ben hatalmas tragédia rázta meg Tajvant, amikor a Formosa szabadidőparkban tartott koncerten kigyulladt a táncolókra szórt festékpor, ami színes felhőkben gomolyogva a partyélményt hivatott volna fokozni. Vagy ezer fiatal táncolt a derékig érő színes porfelhőben, amikor az vagy a lámpák hőjétől, vagy egy cigaretta miatt belobbant, és hatalmas tűz keletkezett.
A koncertezők a füsttől és a lángoktól semmit se láttak.
A sebesülteket gumicsónakokba tették.
A fürdőruhában táncoló vendégek szörnyű égési sérüléseket szenvedtek, sokaknak a légcsöve és a tüdeje is súlyosan károsodott a por belélegzése miatt.
15-en égtek halálra, félezer ember sérült meg, közülük több százas súlyosan.
Több ország is küldött szintetikus vagy valódi bőrt a szerencsétlenül járt fiatalok sérüléseinek helyreállításához. A bíróság egyedüli felelősként Lu Chung-chi-t, a koncert szervezőjét ítélte el, a szabadidőpark tulajdonosait nem vonták felelősségre.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Harrison Bergeron 2017.03.03. 12:33:21